Prevence kriminality

V úterý 22. října navštívili preventisté Městské policie České Budějovice mateřskou školu Neplachova. Dvou samostatně vedených besed se zúčastnilo více než 40 předškoláků. Naše společné setkání jsme zaměřili na nebezpečné situace a představení činnosti městské policie.

Ve čtvrtek 18. října zavítali preventisté z Městské policie České Budějovice na besedu do sportovního klubu neslyšících. O besedu byl veliký zájem a plný sál byl příjemným překvapením. Speciální poděkování patří paní Renátě B., překladatelce znakového jazyka, díky které bylo možné besedu realizovat.

Účastníci besedy se dozvěděli o činnostech Městské policie České Budějovice, o prevenci i podvodnících, se kterými se mohou setkat. Zájem o informace byl opravdu velký a nespočet dotazů způsobil, že se beseda protáhla na dvojnásobek plánovaného času.  

Mě neoklameš, šmejde!

Jihočeský kraj - Preventivní divadelní představení pro seniory mělo úspěch. 

Včera odpoledne se v Českých Budějovicích, v Riegerově ulici, odehrálo první ze série preventivních divadelních představení pro seniory pod názvem "Mě neoklameš, šmejde!"

V úterý 8. října 2019 proběhla v areálu Ústředního automotoklubu v ulici Karolíny Světlé již poněkolikáté dopravní soutěž mladých cyklistů pro žáky 1. stupně základních škol. Soutěž pořádal Odbor dopravy a silničního hospodářství Magistrátu města České Budějovice spolu s odborem školství, mládeže a tělovýchovy, s Krajským ředitelstvím policie Jihočeského kraje, Městskou policií České Budějovice, Úřadem oblastního spolku Červeného kříže České Budějovice, Krajským úřadem Jihočeského kraje, odborem dopravy a silničního hospodářství a s Automotoklubem České Budějovice.

Léto je časem prázdnin, spousty volného času, her a zábavy. Nebezpečí však na děti číhá všude. Doma, na zahradě, ale i na prázdninových pobytech. Právě v létě nadchází období, kdy u dětí dochází k největším počtům úrazů. Ne vždy se však jedná o pouhé škrábnutí nebo modřinu. Některé úrazy totiž končí těžkým zdravotním postižením nebo i smrtí. Proto bychom měli my i naše děti dodržovat základní pravidla, jak těmto nebezpečím předcházet a snažit se předvídat…

Ve čtvrtek 25. července jsme navštívili dětský příměstský tábor v Baby centru Šikulka. Besedy se s námi zúčastnilo více než 50 dětí ve věku 4 – 11 let. Naše společné setkání jsme zaměřili na povídání o nebezpečných situacích a činnosti městské policie.

Ve čtvrtek 11. července jsme navštívili dětský příměstský tábor v Baby centru Šikulka. Besedy se zúčastnilo cca 50 dětí ve věku 4 – 11 let. Naše společné setkání jsme zaměřili na nebezpečné situace a přiblížení činnosti městské policie.

Strážníci napříč Českou republikou se v souvislosti s koncem školního roku a s ním spojených oslav nezletilých zaměřili na zvýšené kontroly požívání a podávání alkoholu dětem a mladistvým

Strážníci se zaměří na konec školního roku

V konzumaci alkoholu (nejen) nezletilých zaujímá Česká republika jedno z předních míst v Evropě. První zkušenost s opilostí má u nás v 11 letech každé desáté dítě, ve věku 13 let je to již 50 procent z nich. Poslední školní den bývá ve znamení smutné tradice – počet nezletilých opilých ještě vzrůstá. Metropolitní strážníci připravují zvýšené kontroly a vyzývají ke spolupráci i kolegy z dalších měst. Zatím se k výzvě pražských strážníků připojilo dalších 13 městských policií statutárních měst.

Po čase se v Českých Budějovicích opět objevili podvodníci z Rumunska, kteří lákají z lidí peníze na veřejnou sbírku pro neslyšící. Sbírka ovšem není povolená a vybrané peníze končí jinde, než si důvěřiví občané myslí.

Třiatřicetiletý muž z Rumunska lákal z lidí peníze na Lannově třídě. Správně se zachoval jeden z oslovených kolemjdoucích. Sbírka se mu zdála nedůvěryhodná a na podivné jednání muže upozornil strážníky na lince 156. Na místo byla ihned vyslána hlídka městské policie.

Stránky