Tisková zpráva

Sedmasedmdesátiletá žena se v neděli v podvečer objevila v domově pro seniory na sídlišti Vltava. Potíž byla v tom, že jí zde nikdo neznal. Seniorka se nechala slyšet, že přijela z Českého Krumlova na výlet a zde bydlí v ubytovně zdravotní školy. Ženino zmatené chování přimělo zdejší zaměstnance přivolat na pomoc strážníky. Ti vzápětí zjistili pravé bydliště seniorky.

Strážníci si v Českých Budějovicích posvítili na podávání alkoholu mladistvým. Na kontrolu se vydali s pracovnicí z odboru sociálně právní ochrany dětí. Výsledkem bylo osm mladistvých pod vlivem alkoholu.

Strážníci si během směny všimli muže na jízdním kole, které bylo nedávno odcizeno. Cyklista se strážníkům snažil ujet, ale jeho pokus byl marný. Kolo se po dokončení všech nezbytných úkonů Policií ČR vrátí zpět k původnímu majiteli.

Strážníci městské policie zastavili devětadvacetiletého řidiče osobního automobilu Audi. Muž nebyl schopen udržet přímý směr jízdy a orientační dechová zkouška ukázala důvod. Muž nadýchal 1,66 promile.

Řidič osobního automobilu Opel nerespektoval dopravní značení a před hlídkou městské policie odbočil tam, kam nesměl. Následně se ukázalo, že pětapadesátiletý muž řídil pod vlivem alkoholu. Událost si převzala Policie ČR k dalšímu řešení.

Operátor městského kamerového systému zaznamenal potyčku dvou mužů v parku Na Sadech. Na místo byla ihned vyslána hlídka městské policie. Strážníci zjistili, že jeden z aktérů potyčky byl v celostátním pátrání. Muž byl předán Policii ČR.

Strážníkům z Českých Budějovic se podařilo při běžné kontrolní činnosti nalézt odcizené jízdní kolo. Po dokončení všech nezbytných úkonů Policií ČR bude kolo vráceno původnímu majiteli.

Alkohol v rukou zjevně nezletilých osob v parku na Sokolském ostrově vzbudil v pátek večer pozornost kolemjdoucích. K případu vyjeli českobudějovičtí strážníci. Na místě nalezli podnapilou patnáctiletou dívku.

Jízda osobního vozidla zn. Škoda po setmění bez zapnutých světel neušla pozornosti českobudějovickým strážníkům. Ještě závažnější prohřešek proti zákonu se však ukázal až po zastavení vozidla. Čtyřicetiletý muž za volantem nadýchal více než 2 ‰ alkoholu.

Na „nákup“ do obchodního centra na sídlišti Vltava se ve čtvrtek večer vydal jedenadvacetiletý muž z Českých Budějovic. Jenomže jeho představa o nákupu byla zcela odlišná od zavedených standardů. Když začal plivat po svém okolí a vulgárně napadat ostatní zákazníky obchodního centra i zaměstnance bezpečnostní ostrahy, museli zasáhnout českobudějovičtí strážníci.

Stránky