Tisková zpráva

Odložená dámská kabelka s několika lahvemi alkoholu, včetně peněženky a klíčů na lavičce v Mánesově ulici vzbudila v úterý večer pozornost místních obyvatel. Ti v obavě o možnou krádež cizího majetku přivolali hlídku městské policie. Jak se ukázalo, kabelka patřila opodál potácející se ženě v noční košili. Sedmačtyřicetiletá žena přitom tvrdila, že žádnou nevlastní. Nevěděla ani to, jak se zde ocitla. Zbytek noci strávila na záchytné stanici.

Cyklista jedoucí v úterý nad ránem centrem města zjevně nezvládal jízdu a opakovaně z neosvětleného jízdního kola padal. Nebylo divu. Jak o chvíli později zjistila hlídka městské policie, muž se před jízdou notně posilnil alkoholem. Čekají ho potíže se zákonem.

Poškozování cizího majetku čtyřiadvacetiletému muži neprošlo díky bystrému oku městské kamery a rychlému zásahu hlídky městské policie. Důvodem vandalského činu měla být hádka s přítelkyní. Zasahující strážníci měli s podnapilým mužem ještě plné ruce práce. Nakonec ho předali do rukou policistů v poutech.

Muž popíjející alkohol v parku na Suchovrbenském náměstí vzbudil v neděli večer pozornost hlídky městské policie. Strážníci v té době ještě netušili, k jakému zvratu v běžné události dojde.

Útěk pachatelky nedokonané krádeže zboží ze supermarketu na Husově třídě se nezdařil. A to především díky svědkovi události a okamžitému zásahu českobudějovických strážníků. Ti ženu dostihli nedaleko. Prověřením její minulosti se ukázalo, že pětadvacetiletá žena již byla za majetkovou trestnou činnost v posledních třech letech potrestána. Skončila v rukou policistů.

Skupina cca 30 osob, nekontrolovaně vstupující do vozovky u zastávky městské hromadné dopravy v ulici Na Sadech, vzbudila v neděli nad ránem pozornost náhodných svědků. Jeden z nich v obavě o možný střet osob s projíždějícími vozidly přivolal na pomoc hlídky městské policie. Jeden z účastníků večírku skončil v poutech na policejní služebně. Zbytek noci pak strávil na záchytné stanici. Po vystřízlivění čekají čtyřiadvacetiletého muže potíže se zákonem.

Muž ležící na zastávce městské hromadné dopravy na Husově třídě vzbudil ve čtvrtek odpoledne pozornost jednoho z projíždějících řidičů. Ten v obavě o zdraví muže přivolal hlídku městské policie. Muž po probuzení z těžkého spánku nadýchal 3,80 ‰ alkoholu. Zbytek dne strávil na lůžku protialkoholní záchytné stanice.

Během čtvrteční noci se nezávisle na sobě našli hned dva „nenechavci“, které při procházce centrem města zaujala květinová výzdoba. To až do té míry, že se rozhodli natrhat si plnou náruč květin. Jejich počínání však neuniklo bystrému oku městské kamery. Příjezd strážníků na sebe nenechal dlouho čekat. Pachatelé vandalského činu postihu neušli.

Mumlající bosá žena sedící na lavičce v Puklicově ulici vzbudila ve středu dopoledne pozornost místních obyvatel. Ti na pomoc přivolali hlídku městské policie. Žena však nebyla schopna srozumitelné komunikace. Se 3,36 ‰ alkoholu v dechu skončila na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici.

Osobní zavazadlo nalezené v centru města, obsahující digitální fotoaparát, IPhone a další cennosti, jakož i nález mobilního telefonu Samsung, se díky poctivým nálezcům a strážníkům městské policie dostaly na začátku tohoto týdne zpět do rukou svých právoplatných majitelů.

Stránky