Tisková zpráva

Podnapilého muže s jízdním kolem, ležícího na chodníku před panelovým domem na sídlišti Vltava, spatřili ve čtvrtek v noci náhodní svědci.  Když se ležícímu muži nedařilo i přes veškerou snahu vstát, na pomoc přivolali městskou policii. Muž skončil v rukou zdravotníků.

Potyčka mezi dvěma muži v Nádražní ulici vzbudila ve čtvrtek v noci pozornost veřejnosti. Událost neunikla ani bystrému oku městské kamery. Osmnáctiletého útočníka vypátrali strážníci, kteří ho pro podezření z trestného činu předali do rukou policistů.

Svědky skoku muže do řeky Malše se stalo ve středu večer hned několik náhodných kolemjdoucích. Ti muži bez váhání přispěchali na pomoc a vytáhli ho z chladné vody. Na místo okamžitě vyjížděly i hlídky městské policie. Jaké byly úmysly šestapadesátiletého muže z Rumunska, dlouhodobě pobývajícího v ulicích jihočeské metropole, se na místě nepodařilo vyjasnit. Strážníci muže předali ho do rukou zdravotníků.

Úterní potyčka v azylovém domě skončila rozbitými dveřmi a zraněním útočníka, které si sám způsobil. Na místě zasahovali českobudějovičtí strážníci. Čtyřiatřicetiletý útočník nejprve podstoupil lékařské ošetření krvácejícího zranění, poté ulehl na lůžko protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice.

Silně podnapilý muž procházel v neděli dopoledne kolem venkovní zahrádky jedné z restaurací na Náměstí Přemysla Otakara II. Dál už nedošel. Usídlil se u jednoho ze stolků a odmítal odsud odejít. Lépe řečeno, ani toho nebyl schopen. Zakročit museli českobudějovičtí strážníci. Sedmačtyřicetiletý Slovák skončil na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici.

Celostátně hledaného muže se v pátek večer podařilo vypátrat českobudějovickým strážníkům. Muž zrovna postával v blízkosti městské radnice na Náměstí Přemysla Otakara II. Jak se říká, pod svícnem bývá tma. V tomto případě to však neplatilo. Devětadvacetiletý muž z Českých Budějovic se svému osudu nebránil. Skončil v rukou policistů.

Dopravní přestupek řidiče osobního vozu Mercedes v neděli odpoledne prozradil daleko závažnější prohřešek proti zákonu. Za volantem vozidla seděl muž, který za něj nesměl vůbec usednout. Bylo mu totiž zakázáno řízení motorových vozidel. Muže nyní čekají značné potíže se zákonem.

Stojany na jízdní kola v centru města se již nejednou v minulosti staly terčem vandalů. Tentokrát vzal za své kolostav umístěný před vchodem městské radnice. Stojan se totiž postavil do cesty jedenatřicetiletému muži z Českých Budějovic, který tudy mířil z večírku domů. Za přestupek proti majetku čeká vandala pokuta až 50 tisíc korun.

Články o Městské policii České Budějovice v denních periodikách - 49. týden 2019

Čtyřiadvacetiletá žena se ve středu večer posilnila alkoholem natolik, že při chůzi ulicí Na Zlaté stoce upadla a zůstala ležet na chodníku. Jak dlouho zde ležela, se zjistit nepodařilo. Při teplotě vzduchu okolo bodu mrazu však mohla dát v sázku své zdraví. Naštěstí jí včas nalezli strážníci, kteří se postarali o její převoz do zdravotnického zařízení.

Stránky