Tisková zpráva

Nečekané vyústění měla událost, kterou řešili strážníci městské policie v pondělí večer v Suchém Vrbném. Na tísňovou linku městské policie zavolala žena, která uvedla, že omylem otevřela dveře třem mladíkům, kteří se bezdůvodně zdržují v bytovém domě. Jak se později ukázalo dva z nich byli v celostátním pátrání.

Strážníci v Českých Budějovicích vyřešili přestupek řidiče autobusu příkazem na místě. Ve chvíli, kdy usměrňovali dopravu a pomáhali řidiči autobusu bezpečně odjet, přijel řidič osobního automobilu BMW, který zablokoval ulici a odmítal vozidlo přeparkovat. Muž situaci vyhrotil až do bodu, kdy strážníci použili donucovací prostředky včetně slzotvorného prostředku.

Nepovolený výlet patnáctileté chovankyně výchovného ústavu ukončili v neděli odpoledne českobudějovičtí strážníci. Díky dobré místní znalosti jí v neděli odpoledne nalezli na sídlišti Šumava. Dívka skončila v rukou policistů.

Prohledávání nalezené bundy se v neděli brzo ráno nevyplatilo dvaadvacetiletému muži z Českých Budějovic. Ten si totiž pod městskou kamerou přisvojil obsah jejích kapes. Díky strážníkům se všechny předměty i ztracená bunda navrátily právoplatnému majiteli. Nepoctivý nálezce pak skončil v rukou policistů.

Osmadvacetiletý muž z Českých Budějovic v neděli nad ránem poškodil vozidlo městské hromadné dopravy. Řidič trolejbusu neváhal a přivolal na pomoc hlídku městské policie. Pachatel však na svůj ortel nečekal a před příjezdem strážníků utekl. Ti ho však dopadli a předali ho do rukou policistů.

Vandalský čin neprošel v pondělí nad ránem dvěma mladým výtečníkům. Ti se při noční procházce přes Náměstí Přemysla Otakara II. pokusili odcizit cizí majetek, jeden z nich pak převrátil kameninový koš a poškodil tak keramickou dlažbu. Počínání povedené dvojice však zachytila městská kamera. Mladé muže čekají potíže se zákonem.

Podnapilého motocyklistu projíždějícího ulicemi města odhalili ve čtvrtek večer českobudějovičtí strážníci. Motocyklista se ještě snažil hlídce městské policie ujet. Marně. Za řídítka motocyklu na dlouho neusedne.

Ženu ležící v nepoužívaném kolejišti na nákladovém vlakovém nádraží nalezl v úterý ráno zaměstnanec Českých drah. Na pomoc přivolal českobudějovické strážníky. Jedenatřicetiletá žena neměla žádné vnější zranění. Teploty pod bodem mrazu však u ní způsobily zjevné podchlazení. Žena skončila v péči lékařů.

Starší muž ležící u rybníka Čertík v Nemanicích vzbudil v pondělí odpoledne pozornost náhodných svědků. Ti na pomoc přivolali hlídku městské policie. Podezření, že by se mohlo jednat o osobu ovlivněnou alkoholem, se však okamžitě rozplynulo. Za pád muže v nebezpečné blízkosti rybníka totiž mohla náhlá zdravotní příhoda. Sedmasedmdesátiletý muž skončil v rukou zdravotníků.

V neděli 5. ledna krátce před pátou hodinou odpoledne prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost na sídlišti Máj. Zde si strážníci všimli mladé dívky, u které měli podezření, že by mohla být v hledáčku Policie. Slečna se totiž nápadně podobala třináctileté dívce, po které bylo vyhlášeno pátrání. To, že strážníci nebudou daleko od pravdy se záhy potvrdilo. Ihned po spatření hlídky se dala na útěk. Strážníci dívku chytili a předvedli na obvodní oddělení Policie ČR, kde byla předána policistům k dalšímu opatření.

Stránky