Tisková zpráva

Čtyřiatřicetiletý muž ze Strakonicka, který v opilosti usnul u benzinové čerpací stanice ve Strakonické ulici, měl ještě dost sil vzepřít se svému osudu. Když se totiž dozvěděl, že jeho další cesta povede do zdravotnického zařízení, snažil se utéci. Skončil v poutech strážníků.

Šestačtyřicetiletý muž z Hodonínska se rozhodl strávit sobotní večer ve víru jihočeské metropole. Alkoholu přitom vypil tolik, že usnul ve voze městské hromadné dopravy. Když nebyl k probuzení, museli zasáhnout strážníci.

Jedenapadesátiletý muž z Českých Budějovic se v neděli nad ránem snažil prověřit psychickou odolnost ostatních hostů v jednom z českobudějovických barů. Vyhrožování ublížením na zdraví několika z nich se mu však nevyplatilo. Když několik verbálně napadených hostů vyvedlo výtržníka ven z baru, náhodnými svědky dalších událostí se stali samotní strážníci.

Články o Městské policii České Budějovice v denních periodikách - 7. týden 2019

Čtyři mladíci ve věku patnácti až šestnácti let vyrazili v pátek večer do ulic jihočeské metropole. Přihnuli si alkoholu a cestu domů potom pojali jako zábavu na účet obyvatel Klavíkovy ulice. Převracení popelnic se jim však nevyplatilo. Z rukou strážníků si je museli vyzvednout jejich rodiče.

„Jít za školu“ se ve středu rozhodla čtrnáctiletá dívka z Českých Budějovic. Důvodem měla být údajně návštěva její nemocné matky. Hlídka městské policie ji však nalezla v centru města ve společnosti jejích starších kamarádů. Že měla v té době sedět ve školní lavici, bylo nasnadě.

Ve středu 13. února před půl osmou ráno prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici Karla IV. právě ve chvíli, kdy před jedním z barů docházelo k potyčce několika osob. Hlídka si na místo přivolala posily a snažila se nastalou situaci uklidnit.

 Ve úterý 12. února krátce před šestou hodinou večer přijalo operační středisko městské policie žádost o pomoc. Oznamovatel události měl telefonovat se svou známou, ročník 1935, která měla upadnout ve svém domě a nemohla sama vstát. Na místo události byla neprodleně vyslána hlídka městské policie.

Řidiče pod vlivem drog se podařilo odhalit v neděli odpoledne českobudějovickým strážníkům. Šestadvacetiletý muž z Českých Budějovic za volant dlouho neusedne. Nyní ho čeká obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Stránky